A Real Madrid egygólos győzelmet aratott a vendég Deportivo ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának rangadóján, s így továbbra is vezeti a tabellát.

Ronaldo az első félidő hajrájában vezetést szerzett a madridiaknak, majd a csereként beállt La Coruna-i Pandiani a 67. percben első labdaérintéséből egyenlített, Raúl a 86. percben azonban belőtte a Real sikerét jelentő találatot.

Új rekordot jelent a spanyol bajnokságban az a 15 sárga, illetve hat piros lap, amelyet a szombat esti Espanyol-Barcelona (1-3) városi derbin osztott ki a játékvezető. Az eddigi erre vonatkozó csúcsot - öt kiállítással - az 1986/1987-es szezonban rendezett Espanyol-Mallorca találkozó tartotta. A szombati összecsapás bírója, Alfonso Pino Zamorano mindkét csapatból 3-3 játékost küldött le idő előtt a pályáról.