Hiába játszott nyomasztó mezőnyfölényben az Újpest FC labdarúgócsapata, az Arany Ászok Liga nyolcadik fordulójának nyitómérkőzésén a Balaton FC, Csordás hatodik percben szerzett szerencsés találatával 1-0-ra nyert.

Arany Ászok Liga, 8. forduló
Balaton FC - Újpest FC 1-0 (1-0)
Siófok, 3000 néző
vezette: Solymosi
gól: Csordás (6.)
sárga lap: Simek (27.)
Balaton FC: Csernyánszki - Juhász, Radics, Kuttor, László - Mészáros, Vörös, Kovács P., Usvat (Kőrösi 90.) - Csordás (Virág 61.), Sitku (Potemkin 77.)
Újpest FC: Vlaszák - Szélesi, Vanczák, Juhár, Nagy G. - Simek, Erős (Róth 67.), Farkas, Polonkai (Rósa a szünetben) - Kovács Z., Tokody (Szanyó a szünetben)

2. perc: Polonkai beadását Farkas elengedte, amely így üresen találta Simeket, aki nagy helyzetben 6 m-ről a jobb kapufa mellé gurított.

6. perc: Sitku szöktette a jobb oldalon Kovács Pétert, aki átívelt a hosszú oldalra, ahol Usvat 8 m-ről ballal egyből kapura lőtt, a labda Csordásról a hálóba pattant (1-0).

50. perc: Simek jobb oldali szöglete után Vanczák 9 m-ről fejelt a bal kapufára, majd a védők felszabadítottak.

76. perc: Kovács Z. lövése pattant meg Kuttor hátán, a jobb felső sarok felé tartó labdát Csernyánszki bravúrral tolta szögletre.

Jól, végig mezőnyfölényben futballozott az első félidőben a Siófok, így megérdemelten szerzett előnyt. A második játékrész is élénk játékot hozott, de ekkor már az újpestiek kezdeményeztek. Szinte a kapujukhoz szegezték a siófokiakat, egyenlíteni azonban nem tudtak.