Pénteken a negyeddöntőkkel folytatódik a labdarúgó Európa-bajnokság. Rögtön két meccset is rendeznek, előbb Szentpéterváron lesz a Svájc-Spanyolország meccs, majd Münchenben a Belgium-Olaszország összecsapás.
Cikkünk folyamatosan frissül17 bejegyzés
09:44
július 02, 2021

Ma már újra lesznek meccsek az Eb-n

18.00 órától Svájc-Spanyolország, majd 21:00 órától Belgium-Olaszország meccset rendeznek.

09:46

A belgák az utolsó pillanatig kivárnak

A szövetségi kapitány, Roberto Martínez a csütörtöki sajtótájékoztatón arról beszélt, csak az utolsó pillanatban derül ki, hogy Kevin De Bruyne vagy Eden Hazard pályára léphet-e az olaszok ellen.

10:18

Mancini vs Martínez

Az olasz és a belga szövetségi kapitány régi ismerősök. 2013-ban például az FA-kupa döntőjében futottak össze, akkor meglepetésre a Martínez vezette Wigan legyőzte a Mancini által edzett Manchester Cityt.

Az olasz és a belga szövetségi kapitány Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand
10:36

Csak egy maradhat

Az olaszok és a belgák is megnyerték a legutóbbi 14 Eb-meccsüket (selejtezőkkel együtt), amelyik csapat ma nyer, az rekordot dönt ebben a tekintetben.

10:46

Éppen ezen a napon

Trezeguet aranygóljával először lett az aktuális világbajnok Európa bajnoka is.

12:32

Öt évvel ezelőtt is volt egy olasz-belga meccs az Eb-n

A 2016-os franciaországi tornán a csoportkör első fordulójában rendeztek belga-olasz meccset, amit akkor Emanuele Giaccherini és Graziano Pelle góljával utóbbiak nyertek 2-0-ra. Ma 21 órától eljön a visszavágás ideje?

12:36

Az Eb egyik legsportszerűbb nyilatkozata

Roberto Mancini, az olaszok szövetségi kapitánya, így beszélt a belgák elleni mai negyeddöntőt megelőző sajtótájékoztatón:

"Akik megnézik a meccset, azt szeretnék, hogy mindkét csapat a legerősebb összeállításában lépjen pályára, így őszintén remélem, hogy (a belga csapat) minden játékosa egészséges lesz, még ha tudjuk is, hogy nekünk így sokkal nehezebb dolgunk lesz. De ez a futball szépsége."

12:39

Ilyen képet még biztosan nem látott a belga sztárcsatárról

A Vogue magazin férfi kiadásának címlapján pózol Romelu Lukaku. Az Eb-n négy gólnál járó belga sztár egyszerre hétköznapi és fenséges.

12:56

Gladiátorok csatája várható Münchenben

Legalábbis a belgák így készülnek az olaszok elleni negyeddöntőre.

14:22

Megkezdődött a taktika átbeszélése a spanyoloknál

A szentpétervári hotel egyik impozáns termében videóznak Luis Enrique legényei.

14:23

Készen állnak a spanyol lábak

14:34

Élvezni fogják a játékot a svájciak

"Először játszhatunk egy negyeddöntőben, ami nagyon különleges dolog számomra is. Persze, hogy egy kicsit ideges vagyok, de pályán már nem leszek az. Élvezni fogjuk a játékot, hiszen nem minden nap történik velünk ilyen" – mondta a spanyolok elleni negyeddöntő előtt egy svájci lapnak a Nati egyik sztárja, Xherdan Shaqiri.

Xherdan Shaqiri a franciák elleni nyolcaddöntőben Forrás: AFP/Marko Djurica
15:21

Sajnos őt ma nem fogjuk látni a svájci csapatban

Pedig legalább olyan szívesen néznénk Alisha Lehmannt is, mint Xhakát, Shaqirit, Seferovicot vagy Embolót. A 25-szörös válogatott játékos június 30-án igazolt az angol női élvonalban szereplő Aston Villához. Sok sikert, Alisha!

16:14

A pétervári jósmacska már letette a voksát

Achilles, a szentpétervári Ermitázs főegerésze ezúttal is győztest választott az orosz városban tartott Eb-meccs előtt. Ez alapján a spanyolok reménykedhetnek, a svájciak viszont jobban teszik, ha összekapják magukat. A mérkőzés magyar idő szerint pénteken 18 órakor kezdődik.

Achilles, a szentpétervári Ermitázs Múzeum macskája a Spanyolország feliratú tábla melletti tálkát választva spanyol győzelmet "jósol" Svájc ellen Forrás: MTI/EPA/Anatolij Malcev
18:57

Morata góljaiban bíznak a spanyolok

A spanyol csatár rengeteg helyzetet hagyott ki az Eb-n, de a horvátok ellen megtörte a jeget, a hosszabbításban sokat tett a továbbjutásért. A válogatottban már 21 gónál tart. Vajon Svájc ellen újra betalál?

19:06

Szívesen látnának egy újabb csodát a svájci szurkolók

Az előzetesen esélytelenebbnek tartott svájciak hosszabbítás után 11-esekkel kiejtették a világbajnok franciákat, és spanyolok ellen is meglepetésre készülnek a negyeddöntőben.