Péntek este a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon a férfi 100 méteres pillangóúszás döntőjében a versenyszám olimpiai ezüstérmese, Milák Kristóf diadalmaskodott, ezzel a Honvéd klasszisa az ötödik aranyérmét nyerte az ob-n.

Milák Kristóf háromból három aranyéremmel állt az úszó-ob harmadik napjáig, ugyanis kedden 100 méteres gyorsúszásban, szerdán pedig 200 méter pillangón és 50 gyorson is elsőként csapott célba. Csütörtökön aztán megnyerte a férfi 200 méteres gyorsúszás döntőjét, majd 50 méter pillangón második lett Szabó Szebasztián mögött, így péntekig 5/4 volt a mérlege, már ami az aranyérmeket illeti.

MILÁK Kristóf
Milák Kristóf megnyugtatta rajongóit: bombaformában van az olimpia előtt
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Honvéd klasszisa a 100 méteres pillangóúszás döntőjében toronymagas magas esélyes volt, a 2021-es tokiói olimpián ezüstérmes lett ebben a versenyszámban.

A Milák péntek délelőtt a legjobb időt úszva kvalifikálta magát a fináléba, a döntőben a szokásához híven gyengén rajtolt, ezt követően viszont elképesztő tempót diktált, féltávnál pedig már fél testhossznyi előnye volt. A fordulás után az olimpiai bajnok nem vett vissza a tempóból, így végül egy testhossznyi előnnyel, 50.99-es idővel ért célba, ezzel pedig megnyerte az ötödik aranyérmét az országos bajnokságon.

Második helyen az osztrák Simon Bucher végzett, míg harmadikként Márton Richárd csapott célba 52.66-os idővel, ami közel egy másodperccel marad el az olimpiai szinttől.

Milák mellett érdemes szót ejteni az olimpiai bronzérmes Kapás Boglárkáról, aki győzelemmel fejezte be pályafutása utolsó országos bajnokságát, miután 800 méter gyorson diadalmaskodott.

Kapás az év végi rövidpályás világbajnokság után befejezi pályafutását, amelynek csúcspontjaiként a 2016-os, riói olimpián 800 méter gyorson bronzérmes, a 2019-es világbajnokságon, Kvangdzsuban pedig 200 méter pillangón aranyérmes volt.

TELEGDY-KAPÁS Boglárka
Kapás Boglárka aranyérmet nyert az utolsó ob-jén

A 30 éves sportoló szerdán 200 méter pillangón olimpiai szintes idővel nyert, így az ötödik olimpiájára készülhet.