80 éves korában meghalt a cseh evezőssport legendás alakja, Pavel Svojanovsky, aki két olimpián is érmet szerzett.

Díjátadás közben halt meg az evezőslegenda

Szvojanovszkij a hétvégén díjátadóként vett részt a Brno és Prága között fekvő Golcuv Jenikovban rendezett evezősversenyen. A cseh isport.cz információi szerint azonban a 190 centiméteres evezőlegenda véletlenül félrelépett és leesett a díjátadóra felépített emelvényről, majd beverte a fejét. Az ütés miatt erősen vérzett Szvojanovszkij feje. A lap beszámolója szerint a versenyen dolgozó mentősök a futamok végeztével azonnal távoztak a helyszínről, így várni kellett, amíg a cseh klasszist egy közeli kórházba szállítottak, ám ott az életét már nem tudták megmenteni.

Pont a fejére esett. Nagyon vérzett. Sajnos a mentősök a verseny után azonnal elmentek, így körülbelül öt percet kellett várnunk, mire visszaértek

– árulta el a verseny egyik rendezője a Blesknek.

Svojanovsky két olimpiai érmet szerzett pályafutása során, 1972-ben Münchenben ezüstérmet, majd négy évvel később Montrealban bronzérmet nyert, míg 1969-ben Európa-bajnok lett a testvérével, Oldrich-kal együtt. Svojanovsky a mai napig világcsúcstartó 800 méteres távon.