Valter Attila a mezőnnyel együtt célba érve az 58. helyen végzett szerdán a tirrén-adriai országúti kerékpáros verseny harmadik szakaszán, ahol a szakaszgyőzelemre is esélyes Jasper Philipsen az utolsó kanyarban esett.

A Volterra és Gualdo Tadino közötti 225 kilométeren több dombbal is meg kellett küzdenie a mezőnynek, az emelkedős sprintbefutót pedig a német Phil Bauhaus (TBV) nyerte 5:25:51 órás idővel. Valter Attila a győztessel azonos idővel haladt át a célvonalon, miközben a sprintbefutóra készülő belga Jasper Philipsen az utolsó kanyarban elesett.

A Visma-Lease a Bike bringása - aki a kétszeres Tour de France-győztes dán Jonas Vingegaard egyik segítője a viadalon - összetettben előre lépett 26 helyet, így jelenleg az 51., az éllovas spanyol Juan Ayusótól (UAE) pedig 54 másodperccel marad el - írja az MTI. A körverseny vasárnapig tart Észak-Olaszországban.