A magyar maratonfutó, Horányi Zsuzsa - aki a Kelet-Magyarország egykori kollégája volt - vasárnap, egy napkori futóversenyen, futás közben elhunyt.

Horányi Zsuzsa élete volt a futás

A szon.hu információi szerint a sportolónő egy, számára "sprinttávnak" számító öt kilométeren indult, de

futás közben rosszul lett, és hiába érkezett gyorsan a segítség, az életét már nem tudták megmenteni.

Meghalt Horányi Zsuzsa Forrás: Horányi Zsuzsa

Horányi Zsuzsa teljesítette a világ leghíresebb maratoni távjait

Horányi Zsuzsa korábban teljesítette a világ leghíresebb maratoni távjait Bostontól Párizsig, Reykjavikon át Berlinig. Volt ifjúsági válogatott atléta, a 2010-ben megrendezett Atlétikai Masters Európa-bajnokságon bronzérmes lett a 2000 méteres akadályfutásban.

A sport iránti szeretetet a gyerekeknek is folyamatosan igyekezett átadni, rendre több eseményen nyerték el a legnépesebb iskolai csapat címet. A Mozaik Med edzőjeként és futónagyköveteként segítette a Nyíregyházi Futófesztiválok rendezését, korábban éveken keresztül dolgozott újságíróként, és tudósított a versenyekről.