Óriási döbbenetet okozott a csípőprotézissel teniszező Andy Murray a US Openen - videó

Andy Murray, US Open
NEW YORK, NEW YORK - AUGUST 31: Andy Murray of Great Britain serves against Grigor Dimitrov of Bulgaria during their Men's Singles Second Round match on Day Four of the 2023 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center at USTA Billie Jean King National Tennis Center on August 31, 2023 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City. Matthew Stockman/Getty Images/AFP (Photo by MATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A US Open második fordulójában a háromszoros Grand Slam-győztes Andy Murray ugyan három szettben kikapott Grigor Dimitrovtól, de a meccs legszebb jelenetét neki köszönhette a közönség.

A 2012-es győztes, 36 éves brit Andy Murray három szettben alulmaradt a 19. helyen rangsorolt bolgár Grigor Dimitrovval szemben, ám az első szettben elképesztő pontot szerzett.

A több műtéten is átesett, csípőprotézissel teniszező skót klasszis egy hálón megpattanó labdát emberfeletti módon futott be, majd éles szögből szerzett pontot egy technikás mozdulattal.

A közönség hatalmas üdvrivalgással jutalmazta a látványos jelentetet, és a kommentátor is alig hitt a szemének.

Murraynek ettől függetlenül a mérkőzés megnyerésére nem volt esélye, ellenfele 6:3, 6:4, 6:1 arányban búcsúztatta, ám a skót játékos a torna egyik legemlékezetesebb labdamenetét nyerte meg, és bebizonyította, hogy még mindig képes magas szinten teniszezni.