Simán bejutott az elődöntőbe a világelső Wimbledonban

Tennis: Carlos Alcaraz VS Holger Rune Horizontal
A világelső spanyol Carlos Alcaraz három játszmában legyőzte a hatodik helyen kiemelt dán Holger Runét a wimbledoni teniszbajnokság szerdai férfi negyeddöntőjében, a négy között pedig az orosz Danyiil Medvegyev vár rá.

Az első játszmában mindkét fél hozta adogatójátékát, a rövidítésben pedig a 20 éves spanyol összpontosított jobban. A második szett végén Alcaraz brékelt, így már 2-0-ra vezetett. A záró felvonásban pedig 2:2-nél vette el a dán szervajátékát, innen pedig megnyerte az összecsapást, amely 2 óra 21 percig tartott.

Carlos Alcaraz of Spain reacts during the Gentlemen’s Singles Quarter-finals match against Holger Rune of Denmark in the Championships, Wimbledon at All England Lawn Tennis and Croquet Club in London, the United Kingdom on July 12, 2023. ( The Yomiuri Shimbun ) (Photo by Tetsu Joko / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP) Forrás: The Yomiuri Shimbun via AFP/Yomiuri/Tetsu Joko

A harmadik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev ötszettes mérkőzésen búcsúztatta az amerikai Christopher Eubankset. Az első játszmát nagy részben Medvegyev uralta, ám a világranglista 43. helyén álló riválisa kevesebb mint fél óra alatt egyenlített, majd lendületből megnyerte a harmadik felvonást is. A negyedik szett rövidítésében 3-3 után az orosz már csak egy pontot veszített, így jöhetett a döntő játszma. Ebben Medvegyev hengerelt, így végül kereken három óra alatt győzött.

férfi egyes, negyeddöntő:
Carlos Alcaraz (spanyol, 1.)-Holger Rune (dán, 6.) 7:6 (7-3), 6:4, 6:4
Danyiil Medvegyev (orosz, 3.)-Christopher Eubanks (amerikai) 6:4, 1:6, 4:6, 7:6 (7-4), 6:1