Vas Kata Blanka nyerte sprintbefutóban a női Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny nyolcadik szakaszát.

A pénteki pihenőnap után szombaton Nuoróból Sassariba tekert 125,7 kilométert a mezőny 38 fokos hőségben.

Az SD Worx 21 éves magyar bajnoka a szakasz során két szökési kísérletben is benne volt, a hajrában kiválóan helyezkedett a mezőnyben és az emelkedős utolsó kilométereken végig az élcsoportban tekerve a sprintbefutóban remekül időzített megindulással aratta pályafutása legnagyobb győzelmét.

Vas a villáminterjúban elmondta: nagyon boldog, reggel még nem gondolta volna, hogy nyerni fog. Elárulta azt is, hogy az utolsó fél órára nem maradt vize a rekkenő hőségben, de egy csapattársától hozzájutott frissítőhöz. Kiemelte azt is, hogy bíztak benne az SD Worxnél.

A viadal vasárnap a Sassari és Olbia közötti 126,85 kilométeres etappal zárul.