Pogacar nagyon magabiztosan nyert Hollandiában

PAYS-BAS MEN HOMMES WIELRENNEN CYCLISME NEDERLAND MANNEN Horizontal
Slovenian Tadej Pogacar of UAE Team Emirates sprints away during the men elite 'Amstel Gold Race' one day cycling race, 253,6 km from Maastricht to Valkenburg, The Netherlands, Sunday 16 April 2023. BELGA PHOTO JASPER JACOBS (Photo by JASPER JACOBS / BELGA MAG / Belga via AFP)
Valter Attila 30. lett az Amstel Gold Race egynapos országúti kerékpáros versenyen, amelyen Tadej Pogacar diadalmaskodott.

Az elmúlt két évben csak célfotóval dőlt el a hollandiai egynapos viadal, amelynek a Jumbo-Visma társkapitányaként Valter Attila, illetve Tiesj Benoot vágott neki. Ők ketten voltak a kiemelt emberek március elején a Strade Bianchén is, akkor a belga bringás harmadik, a magyar bajnok pedig ötödik helyen ért célba.

Tadej Pogacar újabb nagy versenyt nyert Forrás: Belga via AFP/Jasper Jacobs

Ezúttal a 33 rövid emelkedőt tartalmazó 254 kilométeres távon bukások, tempóváltások szakították darabokra a mezőnyt, Valter ötven kilométerrel a cél előtt maradt le, miután csoportja kettészakadt. Végül négyperces lemaradással a 30. helyen ért célba.

A győztes a céltól mintegy 90 kilométerre kialakult szökevénycsoportból került ki: ezt robbantotta szét 36 kilométerrel a cél előtt Tadej Pogacar röviddel azután, hogy kerékpárt kellett cserélnie technikai hiba miatt. A kétszeres Tour de France-győztes szlovén bringás idei hetedik versenyéből ötödször ünnepelhetett.

Valter az ardenneki klasszikusok közül szerdán a Vallon Nyílon, jövő vasárnap pedig a Liege-Bastogne-Liege-en indul, utóbbi az idei negyedik lesz a Monumentumok, azaz az öt legnagyobb egynapos viadal közül.

A nők 156 kilométeres versenyét az utolsó emelkedőn, a Caubergen a záró két kilométeren belül meginduló holland Demi Vollering (SD Worx) nyerte.