A Londonban zajló 2023-as darts világbajnokság harmadik fordulójának kedd esti programjában a 2021-es tornát megnyerő Gerwyn Price simán győzött a 2007-es világbajnok Raymond van Barneveld ellen. A 25. kiemelt Gabriel Clemens sokkal izgalmasabb mérkőzésen búcsúztatta Jim Williamst. A végén jött az igazi meglepetés: a világbajnoki címvédő Peter Wright meglepően simán kikapott a belga Kim Huybrechtstől.

A 25. kiemelt német Gabriel Clemens és az előző kanyarban James Wade-et kiejtő walesi Jim Williams összecsapása izgalmas volt. A walesi Williams 4–3-ra megnyerte a mérkőzést, s ezzel beállította pályafutása legjobb világbajnoki szereplését – két éve szintén eljutott a legjobb tizenhatig - derült ki a Nemzeti Sport oldaláról.

Amennyire izgalmas volt Clemens meccse, annyira hozott papírforma eredményt a várva várt Price-van Berneveld találkozó: a 2021-es világbajnok ugyanis simán, könnyed és gyors játékkal 4:0-ra diadalmaskodott van Barneveld ellen.

A nap utolsó mérkőzése is izgalmakban bővelkedő összecsapást hozott: a kétszeres világbajnok és címvédő Peter Wright és a 31. kiemelt belga, Kim Huybrechts között, amely eráadásul a torna eddigi legnagyobb meglepetésével zárult, hiszuen Huybrechts 4:1-re legyőzte a vb-címvédőt.

Wright kiesett /illusztráció/ Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Christopher Neundorf

A végét a 37 éves belga bírta jobban, így pályafutása során harmadik alkalommal jutott el világbajnokságon a legjobb 16 közé, ahol majd honfitársa Dimitri Van den Bergh lesz az ellenfele.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG
3. FORDULÓ
20.00 (Tv: Sport1)
Jim Williams (walesi, 98.45)–Gabriel Clemens (német, 25., 97.55) 3:4
Gerwyn Price (walesi, 1., 93.68)–Raymond van Barneveld (holland, 32., 92.64) 4:0
Peter Wright (skót, 2., 90.53)–Kim Huybrechts (belga, 31., 96.41) 1:4

KORÁBBAN
Dimitri Van den Bergh (belga, 15., 92.92)–Krzysztof Ratajski (lengyel, 18., 92.38) 4:1
Nathan Aspinall (angol, 10., 98.19)–Josh Rock (északír, 95.92) 3:4
Jonny Clayton (walesi, 7., 93.76)–Brendan Dolan (északír, 26., 94.07) 4:1