Lévai Tamás bronzérmet nyert hétfőn a belgrádi birkózó-világbajnokságon a kötöttfogásúak 82 kilogrammos kategóriájában.

A BHSE 23 éves sportolója vasárnap három sima győzelemmel jutott az elődöntőbe, melyben kikapott az üzbég Jalgazbaj Berdimuratovtól, a hétfői helyosztón viszont 3-1-re legyőzte az azeri Rafig Huseynovot.

Lévai Tamás bronzérmes lett a belgrádi világbajnokságon Forrás: MTI/Kovács Tamás

Az U23-as világbajnok, felnőtt Európa-bajnoki harmadik Lévai Tamás karrierje eddigi legnagyobb sikerét aratta a felnőttek között,

azok után, hogy a tavalyi vb-n ötödik lett a 77 kilogrammosok között. Ez a magyar küldöttség harmadik érme a szerb fővárosban, ahol vasárnap bátyja, Lévai Zoltán (77 kg) ezüstöt, míg Losonczi Dávid (87 kg) bronzot szerzett.

A keddi versenynapon Szekér Szimonetta (50 kg) és Dénes Mercédesz (53 kg) kezdi meg szereplését a vb-n, míg Szél Anna (62 kg) és Kecskeméti Krisztián (60 kg) a vigaszágon lesz érdekelt.