A tokiói olimpián egyéniben aranyérmes Alexander Zverev kiesett a negyeddöntőben az Indian Wells-i keménypályás tenisztornán.

A német játékos két meccslabdát is elrontott, így végül 4-6, 6-3, 7-6 (7-3) arányú vereséget szenvedett az amerikai Taylor Fritztől.

A BBC Sport megírta, hogy az eredmény igazi sokként érte az olimpiai bajnokot, aki kemény talajon az utóbbi 21 mérkőzéséből 20-at megnyert, ám ezúttal ellenfele kifogott rajta.

értékelt a mérkőzés után Zverev.

Alexander Zverev nem jutott elődöntőbe Indian Wellsben Forrás: Getty Images via AFP/2021 Getty Images/Sean M. Haffey

tette hozzá a német játékos.

Zverev kiesése mellett a másik meglepetés a második helyen kiemelt Cicipasz búcsúja volt. A világranglistán harmadik görög játékos is három szettben kapott ki, őt a grúz Nikoloz Basilashvili ejtette ki.

A nőknél a spanyol Paula Badosa és a fehérorosz Viktorija Azarenka vívja a finálét.