Július 30-án rendezték Sakarya térségében a Sakarya Büyüksehir Belediyesi MTB Cup XCO kiemelt kategóriás hegyikerékpáros versenyt, ahol Benkó Barbara (Maloja Pushbikers-MTB) győzelmével 100 UCI világranglista pontot gyűjtött - írja a Bringasport.hu.

A helyi Bicycle Valley névre keresztelt helyszínen kialakított pályán, egy 1,1 kilométeres bevezető szakaszt követően, hat 4,5 kilométeres kör várt a hölgyekre.

Benkó Barbara végül magabiztos fölénnyel, bő két perces előnnyel győzött a második helyen célba érő belga Emeline Detilleux (BH-Wallonie MTB Team) előtt – az osztrák Tamara Wiedmann lett a harmadik.

– írta viccesen közösségi média oldalain Barbara, aki vasárnap, augusztus 1-jén a Marathon World Series futamon is kipróbálja magát, ahol 80,9 kilométer vár rá.