Bondár Anna a nyolcaddöntőbe jutott a Gdyniai tenisztornán

GES / Tennis / TC Ruepppurr - TC Bredeney, 10.05.2019 women Bundesliga jersey tennis player 1. Bundesliga Women GENERAL SP female PROFESSIONAL professional tennis player SPO professional tennis SPORT sports photo women professional athlete professional sp
Bondár Anna nagy küzdelem után bejutott a főtáblára
Bondár Anna nyolcaddöntőbe jutott a lengyelországi Gdyniában zajló 235 ezer dollár (71,5 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.

A selejtezőből két győzelemmel főtáblára került magyar játékos (a világranglista 231. helyezettje) hétfőn, az első fordulóban két szettben múlta felül az orosz Valerija Oljanovszkaját (682.).

Bondár Anna a legjobb tizenhat közé jutott Forrás: Picture-Alliance via AFP/Verwendung weltweit/Tim Carmele

A WTA honlapjának eredményközlője alapján az első felvonás végjátékáig mindkét fél hozta az adogatójátékát, majd 6:5-ös vezetésénél Bondár a szett első brékjével játszmaelőnyre tett szert. A folytatásban aztán már sorra jöttek a brékek, de miután ebből a magyar került ki jobban - két szervagémet bukott el, miközben orosz ellenfele hármat -, 1 óra 47 perc elteltével győztesen hagyta el a küzdőteret.

- nyilatkozta a magyar teniszező a meccs után.

Bondár a nyolcaddöntőben a szlovák Anna Karolina Schmiedlovával (123.) találkozik, aki az első körben az ötödikként kiemelt orosz Anna Blinkovát (83.) múlta felül két sima játszmában 6:3, 6:3-ra.