A férfiaknál első helyen kiemelt szerb Novak Djokovic nagy csatában búcsúztatta az ötödikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipaszt a római salakpályás tenisztorna pénteken kezdett és szombaton befejezett negyeddöntős összecsapásán.

A péntekre tervezett ütközet Cicipasz 6:4, 2:1-es vezetésénél másodszor szakadt félbe az eső miatt, majd hosszas várakozást követően végül szombatra halasztották.

Djokovic vert helyzetből búcsúztatta Cicipaszt a római tenisztornán Forrás: AFP/Filippo Monteforte

A folytatásban nagy küzdelem alakult ki, és a szerb világelső 7:5-re megnyert második játszmával egyenlített, majd egy hasonlóan hosszú, 12 gémig tartó szett végén győzött. Az összecsapás 3 óra 18 perc alatt dőlt el.