Túl sok a hó az alpesisí-világkupa döntőjének helyszínén, törölték a lesiklásokat

Sofia Goggia alpesi sí lesiklás
Italy's Sofia Goggia celebrates during the trophy ceremony after receiving the overall Cristal Globe of the FIS Alpine Ski World Cup for the Women's Downhill, in Lenzerheide, on March 17, 2021. - The Women's Downhill race of the FIS Alpine Skiing World Cup in Lenzerheide was cancelled on March 17, 2021 due to heavy snowfalls. (Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)
A szűnni nem akaró havazás miatt törölni kellett a szerdára (mára) kiírt lesikló futamokat az alpesi sízők lenzerheidei világkupadöntőjében.

Mivel a versenyek pótlására már nincs lehetőség, ezzel megvannak a szakági győztesek: a férfiaknál sorozatban negyedszer a svájci Beat Feuz, a nőknél pedig az olimpiai bajnok Sofia Goggia nyerte a kristálygömböt.

Beat Feuz sorozatban negyedszer lett a legjobb lesikló a világkupában Forrás: AFP/Fabrice Coffrini

Az olasz versenyző térdsérülése után ezen a viadalon akart visszatérni, hogy a lejtőn védje meg 70 pontos előnyét, de erre végül nem volt szükség.

Sofia Goggia a szezon egyharmadában sérült volt, mégis meg tudta nyerni a szakági kristálygömböt Forrás: AFP/Fabrice Coffrini

Csütörtökön a tervek szerint a szuperóriás-műlesiklást bonyolítják le a svájci síközpontban.