Nem adott esélyt Ashleigh Barty a kétszeres Grand Slam-bajnok Petra Kvitovának a női tenisz-világbajnokság csoportkörének záró fordulójában. Az ausztrál világranglista-vezető 6:4 6:2-re győzött, amivel bejutott a világbajnokság elődöntőjébe.

Másfél óra sem kellett az ausztrál Ashleigh Bartynak, hogy legyőzze Petra Kvitovát. A cseh teniszező két szett alatt 34 ki nem kényszerített hibát ütött, amivel nem volt esélye a fontos pillanatokban jobban koncentráló világelső ellen.

Ashleigh Barty nem adott esélyt Petra Kvitovának Forrás: XINHUA/Xinhua News Agency/Liang Xu

Győzelmével Barty elsőként jutott tovább a WTA Finals csoportköréből, és várhatja, ki lesz az ellenfele a szombati elődöntőkben. Kvitová veresége azt jelenti, hogy a 29 éves teniszező ezúttal sem tudja megismételni 2011-es világbajnoki győzelmét.

A Vörös csoport másik továbbjutója a svájci Belinda Bencic lett, miután Kiki Bertens a 7:5-re elveszített első szett után feladta a mérkőzést. Barty és Bencic a Lila csoportból kapnak majd ellenfelet a legjobb négy között.

Tenisz, WTA Finals, Sencsen, Vörös csoport
Ashleigh Barty (ausztrál, 1.) – Petra Kvitová (cseh, 6.) 6:4, 6:2
Belinda Bencic (svájci, 7.) – Kiki Bertens (holland, 9.) 7:5, 0:0-nál Bertens feladta