Hosszú Katinka versenycsúccsal nyert a tokiói világkupán

HOSSZÚ Katinka 400 kvangdzsu arany
Kvangdzsu, 2019. július 28. Az aranyérmes Hosszú Katinka a női 400 méteres vegyesúszás eredményhirdetése után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 28-án. MTI/Kovács Tamás
Hosszú Katinka folytatja remek szereplését, a tokiói világkupaverseny második napján 400 méteres vegyesúszásban sem volt nála jobb, sőt! Világkupacsúccsal szerzett aranyérmet.

Hosszú 4:32.30-as idejénél még senki nem úszott jobbat a világkupán, a szám világbajnoki bronzérmesére, az itt másodikként végző japán Ohasira 1.97 másodpercet vert a döntőben. Jakabos Zsuzsanna hatodikként csapott célba.

Hosszú ezen kívül 100 háton is felállhatott a dobogóra, itt Emily Seebohm mögött a második helyen végzett. Jakabos 200 gyorson nyolcadik lett.

A férfiaknál egy medál jutott magyarnak: Szabó Szebasztián 48.45 másodperces teljesítménye bronzot ért 100 méter gyorson, amelynek döntőjében Kozma Dominik is érdekelt volt, ő hetedik lett 48.86-tal.
A nap zárószámában, a vegyes gyorsváltók 4x100 méteres versenyében a Kozma, Szabó, Jakabos, Hosszú összetételű válogatott a második helyet szerezte meg 3:27.56 perccel, a 3:24.89 perccel világkupa-csúcsot elérő ausztrál négyes mögött.