A kvangdzsui vizes világbajnokság úszóversenye vasárnap délután a középfutamokkal és döntőkkel folytatódott, méghozzá több magyar versenyzővel. Késely Ajna országos csúccsal a 4., míg Kapás Boglárka a 6. helyen zárt a női 400 m gyors fináléjában, a 4X100 méteres magyar férfi gyorsváltó a 7. lett, Hosszú Katinka a lejobb idővel jutott a fináléba 200 méter vegyesen, Szabó Szebesztián ugyancsak döntőbe jutott a férfi 50 méter pillangóúszásban. Összefoglaló a délutáni eseményekről.

A női 400 m gyors fináléjában Kapás az 1-esen, Késely a 3-ason úszott. 50 méter után Késely a harmadik idővel fordult, míg Kapás a 7. volt, előbbi tartotta magát a dobogón 100 méter után is. A táv felénél is maradt a harmadik helyen Késely, így joggal reménykedhettünk, hogy meglesz a bronzérem. Az utolsó 100 méterhez érve is tartotta magát a magyar úszó 3:30.91-es idővel, majd

az utolsó 50 méteren hatalmasat küzdött, de hiába úszott országos csúcsot (4:01.31), a 4. lett végül.

Kapás Boglárkának sikerült feljebb kapaszkodnia, és

végül a 6. helyen zárt 4:05.36-al, míg Titmus lett a világbajnok.

Késely Ajna úszik a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban Forrás: MTI/Kovács Tamás

A női 200 méter vegyes második elődöntőjében úszott Hosszú Katinka, aki már az előfutamban erődemonstrációt tartott. A háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó az első 50 méter után már az élen volt, 27.55-ös idővel. 100 méterhez érve már fél testhossz volt az előnye, majd a mellúszás után egy testhosszal verte a mezőnyt (1.37.14). Az utolsó 50 méteren is erős részidőt úszott,

végül 2:07.17-el, a legjobb idővel jutott a döntőbe.

Az elsőben elődöntőben a kanadai Sydney Pickrem 2:08.83-at úszva lett az első.

Hosszú Katinka a 200 méter vegyesen a 18. vizes világbajnokságon Forrás: MTI/Kovács Tamás

A vasárnap délutáni programban első magyarként a férfi 50 méter pillangó elődöntőjében Szabó Szebasztián versenyzett, aki az első futamban volt érdekelt. Szabó második lett 23.09-es idővel az ukrán Andrij Govorov mögött. Végül a második elődöntő után örülhetett, ugyanis

bár Caeleb Dressel világbajnoki csúcsot úszott, de 6. helyen döntőbe jutott a magyar versenyző is.

A Kozma Dominik, Milák Kristóf, Holoda Péter, Németh Nándor összeállítású 4X100 méteres magyar gyorsváltó a 8. pályán úszott. Kozma 100 méter után a 7. helyre hozta a váltót, majd Milák úszása után a 8. helyen állt a magyar csapat. Holoda feljebb hozta a váltót a 7. helyre, majd Németh zárta a sort,

a gyorsváltó pedig végül 3:12.85.ös idővel a 7. lett.

A döntőt az Egyesült Államok nyerte Oroszország előtt, a dobogóra még az olaszokat lehajrázó ausztrálok állhatnak fel.

Magyar érdekeltségű eredmények:
Férfi 50 m pillangó, elődöntő: Szabó Szebasztián a 6. helyen jutott döntőbe
Női 400 m gyors döntő: Késely Ajna 4. hely, Kapás Boglárka 6.hely
Női 200 m vegyes, elődöntő: Hosszú Katinka a legjobb idővel döntős
4x100 m férfi gyorsváltó döntő: Magyarország a 7. hely

Peaty világrekordja

A férfi 400 méter gyors döntőjében a kínai Szun Jang nyert, aki 300-nál már fél testhosszal vezetett. A dobogóra még Mack Horton és Gabriele Detti állhatott fel.

A női 100 méter pillangó első elődöntőjét a francia Marie Wattel jobb benyúlásával nyerte meg 57.00-val. A másodikban Sarah Sjöström nagy csatát vívott Margaret MacNeillel, végül svédé lett a legjobb idő (56.29).

Adam Peaty világrekordot úszott az elődöntőben Forrás: AFP/Francois-Xavier Marit

A férfi 100 méter első elődöntőjében a kínai Jan Ce-pej nyert 58.67-el, és került magabiztosan a döntőbe. A másodikban pedig a szám legnagyobb esélyese,

a brit Adam Peaty győzött világrekorddal (56.88).

A női 4X100 méteres gyorsváltó döntőjében a svédek Sarah Sjöström révén 1.8 másodperccel a világcsúcson belüli idővel kezdtek, de a folytatásban már nem ők voltak a főszereplők. 250 méternél már az USA vezetett Kanada és Ausztrália előtt, végül Cate Campbell állva hagyott mindenkit és új világbajnoki csúccsal nyert Ausztrália (3:30.21).