Másfél hónap kihagyás után nyert meccset a korábbi világelső teniszező

tennis TOPSHOTS Horizontal
Serena Williams of the US reacts after a point against Romania's Simona Halep during their women's singles match on day eight of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 21, 2019. (Photo by William WEST / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
A tizedik helyen kiemelt amerikai Serena Williams hétfőn győzelemmel mutatkozott be a római salakpályás tenisztorna női versenyének első fordulójában.

A volt világelső, jelenleg a rangsorban 11. amerikai játékos a selejtezőből főtáblára jutott svéd Rebecca Petersonnal találkozott (64.), és 1 óra 16 perc alatt diadalmaskodott.

Az egyéniben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams - aki a márciusi miami versenyen elszenvedett térdsérülése óta először lépett pályára - a második fordulóban nővérével, Venusszal találkozhat, amennyiben testvére is győz az első körös összecsapásán.

Serena Williams korábban négyszer nyerte meg a római versenyt.
A férfiaknál a szerb színekben versenyző, vajdasági magyar Györe László (Laslo Djere) két szettben bizonyult jobbnak a kazah Mihail Kukuskinnál. Györe a második fordulóban a 14. helyen kiemelt georgiai Nikoloz Baszilasvilivel találkozik, aki vasárnap az első körben Fucsovics Mártont búcsúztatta.