Meglepetés: 20 éves teniszező ejtette ki Federert az Australian Openen

tennis Horizontal
Switzerland's Roger Federer gestures to the crowd after his defeat against Greece's Stefanos Tsitsipas during their men's singles match on day seven of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 20, 2019. (Photo by Jewel SAMAD / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Az elmúlt két évben győztes Roger Federer kiesett a nyolcaddöntőben az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci sztárt vasárnap a világranglistán 15. Sztefanosz Cicipasz verte meg négy szettben, 3 óra 45 perces mérkőzésen. A 37 éves Federer a 12-ből egyetlen bréklabdáját sem használta ki - ellenfele háromból egy eséllyel tudott élni - és tenyeressel 40 ütést rontott el. Így idén már biztosan nem lesz hétszeres melbourne-i bajnok, megelőzve Novak Djokovicot és az ausztrál Roy Emersont, és nem gyűjti be egyelőre karrierje 100. tornagyőzelmét sem.

Federer a nyolcaddöntőben búcsúzott az Australian Openen Forrás: AFP/Jewel Samad

A 20 esztendős Cicipasz az első görög, aki bejutott egy Grand Slam-torna negyeddöntőjébe, s ott a 22. kiemelt Roberto Bautista Agut vár rá. A spanyol teniszező korábban öt szettben verte a tavaly döntős horvát Marin Cilicet.

Eredmény
Cicipasz (görög, 14.)-Federer (svájci, 3.) 6:7 (11-13), 7:6 (7-3), 7:5, 7:6 (7-5)