A fehérorosz Volha Mazuronak orra a berlini atlétikai Európa-bajnokság női maratonszámában kezdett vérezni, de a 29 éves sportoló hősiesen viselte a sérülést.

Mazuronak orra még a táv első részében kezdett vérezni, az arca és a meze is csupa vér volt, de a 29 éves versenyző nem adta fel a küzdelmet.

A fehérorosz sportoló a frissítések alkalmával mosta és hűtötte az arcát, próbálta elállítani a vérzést, de sokáig ez nem sikerült.

Hosszú kilométereken át küzdött mindenféle technikával a vérzéssel, mire az elállt, de a futást nem hagyta abba.

Mazuronak végig az élmezőnyben haladt, végül meg is nyerte a versenyt, 2 óra 26 perc 22 másodperc alatt ért célba. Hat másodpercet vert a debütáló francia Calvinra, a harmadik a cseh Vrabcova lett.