Megvan, ki a világ legjobb pingpongosa

Table tennis World Championship in Duesseldorf WORLD CHAMPIONSHIP Duesseldorf TABLE TENNIS
Ma Long (China) playing Fan Zhendong (China) in the men's singles final match at the table tennis world championships in Duesseldorf, Germany, 5 June 2017 Photo: Jonas Güttler/dpa
A címvédő, olimpiai bajnok Ma Long nyerte a férfi egyest, a szintén kínai Ting Ning és Liu Si-ven pedig a női párosversenyt a düsseldorfi asztalitenisz-világbajnokság utolsó napján hétfőn.

A 28 éves, háromszoros olimpiai bajnok Long a döntőben honfitársát, a párosban aranyérmes Fan Csen-tungot győzte le óriási, hétszettes küzdelemben.

Ma Long öröme a vébédöntő után Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Jonas Güttler

A női párosok között is kínai aranyérem született, ott az idén egyéniben is győztes Ting Ning, valamint a két évvel ezelőtti páros világbajnok Liu Si-ven győzött.

Az éremtáblázat élén 4 arany-, 3 ezüst- és 2,5 bronzéremmel Kína végzett (a vegyes párosok mezőnyében az egyik bronzérmes kettősnek csak az egyik tagja volt kínai), csak a vegyes párosok aranyérme nem hozzájuk került - azt a japán Josimura Maharu, Isikava Kaszumi duó nyerte.

férfi egyéni, döntő:
Ma Long (kínai)-Fan Csen-tung (kínai) 4-3 (-7, 6, 3, 8, -5, -7, 10)

női páros, döntő:
Ting Ning, Liu Si-ven (kínai)-Csen Meng, Csu Jü-ling (kínai) 4-3 (-9, 8, -11, 8, 6, -6, 9)