Szorgosan gyűjti a szakaszgyőzelmeket a kolumbiai kerekes

BELGACYCLING WIELRENNEN CYCLISME TOUR D'ITALIE RONDE VAN ITALIE
Polish Jakub Mareczko of Wilier Triestina-Selle Italia and Colombian Fernando Gaviria of Quick-Step Floors sprint to the finish of the twelfth stage of the Giro 2017 cycling tour,229 km from Forli to Regio Emilia, Italy, Thursday 18 May 2017. BELGA PHOTO YUZURU SUNADA
A kolumbiai Fernando Gaviria nyerte a centenáriumi Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny 12., csütörtöki szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

A Forlí és Reggio Emilia közötti 229 kilométeres etap volt az idei Giro leghosszabb szakasza, két hegy megmászása várt a mezőnyre, amely együtt érkezett a célhoz. A sprintbefutó a Quick-Step versenyzőjének harmadik részsikerét hozta, ezt megelőzően a harmadik és az ötödik szakaszon diadalmaskodott. Második helyen az olasz Jakub Mareczko, míg harmadikként az ír Sam Bennett ért célba, érdekesség, hogy ez volt a sorrend a múlt szerdai etapon is.

Összetettben változatlanul a holland Tom Dumoulin áll az élen.

2. Nairo Quintana (kolumbiai, Movistar) 2:23 perc hátrány
3. Bauke Mollema (holland, Trek) 2:38 p h.
A jövő hét vasárnapig tartó verseny pénteken a Reggio Emilia és Tortona közötti 167 kilométeres etappal folytatódik.