Az ausztrál teniszválogatott mindkét egyéni meccsét megnyerte a Davis-kupa negyeddöntőjének első napján, így magabiztos előnyről várja a folytatást.

A világcsoport negyeddöntőjében a hazai pályán játszó ausztráloknál a világranglistán 16. Nick Kyrgios, valamint - nagy meglepetésre - a rangsorban 79. Jordan Thompson is győzött, így a hátralévő három mérkőzésen (egy páros és két egyéni) mindössze egy sikerre van szükségük ahhoz, hogy bejussanak az elődöntőbe.

Kyrgios a 23. John Isnert verte három szoros játszmában 7:5, 7:6, 7:6-ra, míg Thompson a 15. Jack Sock ellen diadalmaskodott 6:3, 3:6, 7:6, 6:4-re.

A többi negyeddöntős párharcban Szerbia és Spanyolország (Belrádban), Franciaország és Nagy-Britannia (Rouenban), valamint Belgium és Olaszország (Charleroi-ban) találkozik egymással.