Spanyol tenisz nagyágyú érkezik Budapestre

Horizontal TENNIS, Fernando Verdasco
Spain's Fernando Verdasco returns the ball to world number one Andy Murray of Great Britain during their ATP final tennis match, as part of the Dubai Duty Free Championships on March 4, 2017. Murray clinched his first title of 2017 and 45th of his career as he dominated Spain's Fernando Verdasco 6-3, 6-2 to win the Dubai Tennis Championships, claiming the trophy in the emirate for the first time after losing the final five years ago to Roger Federer. / AFP PHOTO / KARIM SAHIB
Az április 22-én kezdődő salakpályás férfi tenisztorna vendége lesz Fernando Verdasco.

A világranglistán 29. spanyol Fernando Verdasco is részt vesz az április 22-én kezdődő budapesti salakpályás férfi tenisztornán.

A 33 éves balkezes játékos a magyar szövetség Youtube-csatornáján keresztül üzent a magyar rajongóknak az Indian Wellsben zajló versenyről. Azt mondta,

reméli, hogy a magyar fővárosban megvédheti majd a Romániában szerzett pontjait.

Fernando Verdasco hét ATP tornát nyert meg, párosban világbajnoki címet szerzett és három Davis Kupa győzelme is van Forrás: AFP/ADRIAN DENNIS

A verseny jogtulajdonosa, Ion Tiriac román üzletember és korábbi Davis Kupa-játékos tavaly júniusban jelentette be, hogy húsz év után áthozza Magyarországra a tornát Bukarestből.
A válogatottal háromszoros Davis Kupa-győztes

Verdasco 2001 óta erősíti a profik táborát, karrierje alatt eddig hét tornát nyert,

és legjobbjaként hetedik volt az ATP-rangsorban.

Nyolc éve elődöntőt vívott az Australian Openen

- későbbi bajnok honfitársától, Rafael Nadaltól kapott ki emlékezetes, ötszettes meccsen -, emellett Wimbledonban és a US Openen is játszott negyeddöntőt.

Magyarország első ATP-tornájának az óbudai Nemzeti Edzésközpont ad otthont.