Vatanabe új világcsúcsa

Vatanabe Ippej, úszás
Japan's Ippei Watanabe competes in the Men's 200m Breaststroke Final during the swimming event at the Rio 2016 Olympic Games at the Olympic Aquatics Stadium in Rio de Janeiro on August 10, 2016. / AFP PHOTO / Odd Andersen
Vatanabe Ippej megdöntötte a férfi 200 méteres mellúszás világcsúcsát, elsőként törve át a 2:07 perces határt.

A 19 éves japán egy hazai normálmedencés versenyen, Tokióban ért célba 2:06.67 perc alatt, 34 századmásodpercet javítva az előző rekordon, amelyet honfitársa, Jamagucsi Akihiro tartott 2:07.01-gyel 2012 óta.

Vatanabe Ippej Forrás: AFP/Odd Andersen

A szám világcsúcsainak örökranglistáján a két japán mögött az amerikai Josh Prenot következik 2:07.17-tel, míg a londoni olimpia magyar aranyérmese, a világ- és Európa-bajnok Gyurta Dániel jelenleg minden idők negyedik legjobb eredményének tulajdonosa a 2013-a vb-győzelmekor úszott 2:07.23 perccel.