Murray-Djokovic döntő lesz Dohában

TENNIS - EXHIBITION MATCH DOHA 2017 - MURRAY vs DJOKOVIC ATP DOHA EXHIBITION MATCH QATAR SPORT TENNIS
Great Britain's Andy Murray and Novak Djokovic play an exhibition match in Doha, on January 2, 2017 - Photo Dave Shopland / Backpage Images/Shutterstock / DPPI
A világelső Andy Murray, valamint a rangsorban második Novak Djokovic jutott az 1,2 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás férfi tenisztorna döntőjébe.

A szerb Djokovic öt mérkőzéslabdát hárított a második játszmában a spanyol Fernando Verdasco ellen, így jutott fináléba 2 óra 25 perces mérkőzésen.

A brit Murray sokkal könnyebben, két szettben győzte le a harmadik helyen kiemelt cseh Tomas Berdychet.

Murray és Djokovic eddig 35 alkalommal találkozott egymással, és kettejük különversenyében 24-11-re a szerb vezet. Legutóbbi meccsüket, a szezon utolsó találkozóját, a londoni ATP-világbajnokság döntőjét viszont a skót nyerte két játszmában 6:3 6:4-re.