Miklós Edit 12. helyen végzett lesiklásban

Miklós Edit, alpesi sí, sízés, síelés
Edit Miklos of Hungary skis the Tickety Chutes section during her FIS World Cup training run at the Lake Louise Ski Resort in Alberta, Canada on December 1, 2016. / AFP PHOTO / Mark RALSTON
Miklós Edit 12. lett lesiklásban az alpesi sízők világkupa-sorozatának franciaországi állomásán szombaton.

Az MTK versenyzője, aki a szezonnyitón, Lake Louise-ban a dobogó harmadik fokára állhatott fel ebben a vk-számban, ezúttal 1:47.38 perc alatt ért célba, 1.24 másodperccel lemaradva a győztestől.

Miklós a szakági világkupában az 5., összetettben pedig a 19. helyen áll.

A szombati viadalon az élen a szlovén Ilka Stuhec végzett, az osztrák Cornelia Hüttert és az olasz Sofia Goggiát megelőzve. A 26 éves Stuhecnek ez már a negyedik világkupa-diadala volt ebben az idényben.

Miklós Edit Forrás: AFP/Mark Ralston

A magyar szövetség beszámolója szerint az időjárási körülmények ideálisnak bizonyultak, verőfényes napsütés és tökéletesen előkészített pálya fogadta a sízőket. Az olimpia hetedik helyezett Miklós Edit a pálya felső szakaszán az ötödik-hatodik részidőt produkálta,

a második ugratónál azonban nem sikerült hibátlanul teljesítenie.

A középső, kanyargós szakaszt jól megoldotta, végül nyolcadikként haladt át a célvonalon. Az utána következők közül négyen előzték meg.

"Az ugratónál túlságosan direkt vonalat választottam, így korrigálnom kellett a következő három kanyarban, és belementem a kiruccsolt hóba. Nagyon sokat veszítettem.