Babos Tímea 1 óra 2 perc alatt 6:1, 6:2-re verte a montenegrói Danka Kovinicet a pekingi női tenisztorna első fordulójában.

A Facebook-oldalán Babos azt írta, hogy hihetetlen rossz a levegő Pekingben, ezt egy képpel is bizonyította:

„Örülök, hogy ismét sikerült összeszedettebben játszani - kezdte a magyar teniszezőnő már a hivatalos honlapján.

A következő meccs nehéz lesz, hiszen egy nagyon jó formában lévő játékos ellen lépek pályára, de igyekszem én is a legjobbamat adni" – utalt Babos arra, hogy a második fordulóban a 11. helyen kiemelt Johanna Konta lesz az ellenfele.

Komoly ellenfél vár rá Pekingben Forrás: Facebook/Babos Tímea

A 25 éves brit játékos 13. a világranglistán, ez eddigi legjobb helyezése - írja Babos honlapja. Eddig egy WTA- és tizenegy ITF-versenyt nyert egyesben. Konta idén elődöntős volt az Australian Openen, míg a riói olimpián a legjobb nyolcig jutott. Stanfordban tornagyőztes volt, a döntőben Venus Williams ellen nyert három játszmában.

Eddig döntetlen

Babos eddig kétszer játszott Kontával a felnőttek között: 2012-ben a US Openen 6:2, 7:5-re nyert a brit teniszezőnő, két évvel ezelőtt a Fed-kupában a magyar játékos győzött 4:6, 7:6, 6:4-re.