Tsonga meccslabdát hárítva nyert döntő szettet 19-17-re

tennis TOPSHOTS Horizontal
France's Jo-Wilfried Tsonga returns against US player John Isner during their men's singles third round match on the sixth day of the 2016 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 2, 2016. / AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Jo-Wilfried Tsonga maratoni csatában győzte le John Isnert Wimbledonban: a döntő szettet 19-17-re, meccslabdát is hárítva.

Jo-Wilfried Tsonga ötödször jutott el a füves Grand Slam negyedik fordulójáig, epikus csatában: négy óra és 24 perc alatt verte el John Isnert.

A 6:7(3), 3:6, 7:6(5), 6:2, 19:17-es meccs után Tsonga készülhet egy francia rangadóra Richard Gasquet ellen. Tsonga 15-16-nál meccslabdát hárított, majd nem sokkal később egy fonák nyerővel lezárta a meccset.

Tsonga megszenvedett a győzelemért Forrás: AFP/Adrian Dennis

A találkozót még szombaton kezdték, Tsonga kétszettes hátrányba került, majd 1-2-nél sötétedés miatt abbahagyták a játékot. Vasárnap azonban remekül kezdett, miközben Isnert a negyedik szett elején térdsérüléssel ápolni kellett.

A döntő játszma két óra kilenc percen át tartott, 34 játékon át egyikük sem vette el a másik adogatását, akkor aztán Tsonga megtette. Végül Isner 38, Tsonga 21 ászig jutott. Isner itt játszotta minden idők leghosszabb teniszmeccsét, 2010-ben, ugyancsak francia ellenféllel szemben: 11 óra és öt perc után győzte Nicolas Mahut-t.

A másik ágon Gasquet meccse (2:6, 7:6(5), 6:2, 6:3 Albert Ramos-Vinolas ellen) ugyancsak félbeszakadt, ám vasárnap mindössze 31 percet tartott.