Miklós Edit megelőzte a síkirálynőt

US alpine skier Lindsey Vonn looks on during a press conference with members of the US Ski Team ahead of the 2013 Ski World Championships held in Schladming on February 3, 2013. AFP PHOTO / ALEXANDER KLEIN
Miklós Edit a 13. helyen végzett pénteken a női alpesisízők olaszországi Világkupa-állomásán, La Thuilében. A lesikló viadalt a svájci Lara Gut nyerte, aki ezzel az élre állt az összetett pontversenyben.

A magyar síelő 1:38.29 perc alatt teljesítette a 39 kaput magába foglaló, 2503 méter hosszú pályát, amelyen pályafutása során először versenyzett. A győztes idejétől 2,72 másodperccel maradt el.

Gut azért tudott előzni összetettben, mert az eddigi listavezető, az amerikai

Lindsey Vonn az egyik kanyarban elvesztette a jobb lécét, és elesett.

Miklós Edit jelenleg az összesített pontversenyben a 39., míg a szakági versenyben a 13.

Vonn ezúttal kiesett Forrás: AFP/Alexander Klein

"Nem volt egy egyszerű futam a mai. Már az én rajtszámommal is rázós volt a pálya. A felső részében, ahol az edzéseken mindig kihagytam egy kaput, jobban sikerült mennem, viszont a lapos rész előtt rontottam, elvesztettem a sebességemet, így nagyon sok időt veszítettem azon a szakaszon. A videó kielemzése után többet fogunk tudni, de úgy éreztem, hogy nem volt technikailag egy teljesen tiszta futam. Holnap egy újabb nap és egy újabb lesiklófutam. A hibáimból tanulva vágok neki a pályának” - mondta Miklós Edit.

Eredmények, női lesiklás:

1. Lara Gut (svájci) 1:35.57 perc
2. Cornelia Hütter (osztrák) 1:36.59
3. Nadia Fanchini (olasz) 1:36.60
...13. Miklós Edit 1:38.29

A szakági Vk állása 7 futam után (még 2 van hátra): 1. Lindsey Vonn (amerikai) 500 pont, 2. Hütter 374, 3. Larisa Yurkiw (kanadai) 357, ...13. Miklós Edit 157.

Az összetett Vk állása 27 futam után (még 14 van hátra): 1. Gut 1073, 2. Vonn 1060, 3. Viktoria Rebensburg (német) 852, ...39. Miklós Edit 163.

A női Világkupa további menetrendje Miklós Edittel
Helyszín: La Thuile (Olaszország)
2016. február 20. szombat, 10:45 (női lesiklás) TV: Eurosport 1, 10:30
2016. február 21. vasárnap, 11:15 (női szuper-óriásműlesiklás) TV: Eurosport 2, 11.00