Prevc karnyújtásnyira van a történelmi sikertől

Peter Prevc, síugrás, Négysáncverseny
Peter Prevc of Slovenia competes during the Four Hills competition (Vierschanzentournee) of the FIS Ski Jumping World Cup in Innsbruck on January 3, 2016. Peter Prevc of Slovenia won the event ahead of Germany's Severin Freund of and Kenneth Gangnes of Norway.
Akárcsak újévkor Garmisch-Partenkirchenben, a Világkupa pontversenyében vezető Peter Prevc nyert vasárnap a 64. síugró Négysáncverseny harmadik viadalán is Innsbruckban. A szlovén sportoló ezzel csaknem 20 pontra növelte előnyét a négy állomásból álló, rangos sorozat élén.

Prevc 269,5 ponttal nyert, s ezzel magabiztosan utasította maga mögé a keddi, oberstdorfi nyitányon győztes német Severin Freundot - aki bukott a bemelegítő ugrásánál -, illetve a norvég Kenneth Gangnest.

A 23 éves szlovén pályafutása legnagyobb sikerét érhetné el a Négysáncverseny megnyerésével, komoly tornán ugyanis még nem végzett az élen.

Úton a halhatatlanság felé Forrás: AFP

A szocsi olimpián normál sáncot ezüst-, nagysáncon bronzérmet nyert, de a világbajnokságokról is csak egy ezüstje, két bronza, míg a 2014-es harrachowi sírepülő-vébéről egy ezüstje van. A Négysáncverseny történetében hetedszer indult, két éve a 4., tavaly a 3. helyen zárt.

Peter Prevc Forrás: AFP

Az idei sorozat utolsó állomásán, Bischofshofenben szerdán ugranak a versenyzők.