Akárcsak a tavalyi végjátékban, a horvát Marin Cilic legyőzte a spanyol Roberto Bautistát a férfi döntőben vasárnap a moszkvai keménypályás tenisztornán. Megvan Ferrer 26. trófeája.

Érdekes, hogy egy éve ugyancsak 6:4, 6:4 lett a finálé eredménye, és azóta egyik játékos sem jutott tornadöntőbe. A 27 éves Cilic pályafutása 14. trófeáját szerezte meg.

Eredmény, férfiak (776 620 dollár összdíjazás), döntő:
Cilic (horvát, 1.)-Bautista (spanyol, 2.) 6:4, 6:4

Az első helyen rangsorolt spanyol David Ferrer nyerte meg az 1,745 millió euró (541 millió forint) összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben, szetthátrányból fordítva, legyőzte a világranglistán 47. amerikai Steve Johnsont.

David Ferrer Forrás: AFP/Glyn Kirk

A tavalyi fináléban Andy Murrayvel szemben alulmaradt, ezúttal 2 óra 14 perces csatában diadalmaskodó Ferrer pályafutása 26. tornagyőzelmét ünnepelhette. A két játékosnak ez volt az első összecsapása.