Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán megnyerte második mérkőzését szerdán a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokságon.

A Vörös csoportba sorsolt duó két szettben, 1 óra 20 perc alatt győzte le a Raquel Kops-Jones, Abigail Spears amerikai kettőst. Mladenovicon nem látszott az első, vesztes meccsen elszenvedett combsérülése, mindketten kiválóan adogattak, így két vereség után harmadjára sikerült felülmúlniuk az amerikai riválist.

"Örülök, hogy megvan az első győzelmünk a vb-n! Nem volt könnyű odaállni a pályára az első meccs után (...) De most nagyon jól játszottam, tudtam húzni Kikit" - nyilatkozta honlapján a 22 éves magyar teniszező.

Most jön az igazán nagy feladat

Az 1/1-es győzelmi mérleggel álló Babosék utoljára a Martina Hingis, Sania Mirza svájci, indiai duóval csapnak majd össze a csoportkörben, ahonnan az első kettő jut tovább.

eredmény, páros (a WTA honlapja alapján), Vörös csoport, 2. forduló:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.) - Raquel Kops-Jones, Abigail Spears (amerikai, 6.) 7:6 (7-5), 6:2

a csoport másik szerdai mérkőzésén:
Martina Hingis, Sania Mirza (svájci, indiai, 1.) - Andrea Hlavackova, Lucie Hradecka (cseh, 7.) 6:3, 6:4

Az állás:
1. Hingis, Mirza 2 győzelem/0 vereség, 2. Hlavackova, Hradecka 1/1 (2-2), 3. Babos, Mladenovic 1/1 (2-2), 4. Kops-Jones, Spears 0/2

Muguruza kettőből kettőnél tart

A világranglista harmadik helyére feljött Garbine Muguruza két szettben legyőzte Angelique Kerbert szerdán a Szingapúrban zajló tenisz WTA-világbajnokságon. A 22 éves, első vb-jén szereplő spanyol játékos így második meccsét is megnyerte a Fehér csoportban, míg német riválisa 1/1-gyel áll. A találkozó 1 óra 38 percig tartott. A csoportból az első két játékos lép tovább az elődöntőbe.

Fehér csoport, 2. forduló:
Garbine Muguruza (spanyol, 2.) - Angelique Kerber (német, 6.) 6:4, 6:4
Petra Kvitova (cseh, 4.) - Lucie Safarova (cseh, 8.) 7:5, 7:5

Az állás:
1. Muguruza 2 győzelem/0 vereség, 2. Kerber 1/1 (2-2), 3. Kvitova 1/1 (2-2), 4. Safarova 0/2