Sarapova már búcsúzott is Indian Wellstől

SARAPOVA, Marija Melbourne, 2015. január 23.
Melbourne, 2015. január 23. Az orosz Marija Sarapova, miután 6:1, 6:1 arányban legyőzte a kazah Zarina Dijaszt az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének harmadik fordulójában Melbourne-ben 2015. január 23-án. (MTI/EPA/Barbara Walton)
A második helyen kiemelt orosz Marija Sarapova már a nyolcaddöntőben búcsúzott az 5,381 millió dollár  összdíjazású Indian Wells-i keménypályás tenisztornától, mivel kikapott az olasz Flavia Pennettától.

A keddi mérkőzésen Sarapova az első játszmát még megnyerte, ám ezt követően a címvédő olasz teniszező vette át az irányítást és eredményes játékkal fordított. Az első helyen kiemelt Serena Williams mérkőzése nem indult könnyen honfitársa, Sloane Stephens ellen, aki az első szettet rövidítésben hozta. Ezt követően viszont magára talált Williams, és a folytatásban mindössze négy játékot veszített el.

A férfiaknál a második helyen kiemelt svájci Roger Federer és a harmadikként rangsorolt spanyol Rafael Nadal egyformán kétjátszmás győzelmet aratott, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Sarapova a nyolcba sem jutott be Forrás: MTI/EPA/Barbara Walton