Svájc és Franciaország játssza a döntőt a tenisz Davis-kupában.

Roger Federer és Fabio Fognini összecsapása előtt 2-1-re vezetett Svájc, miután Federer és Wawrinka is nyert egyesben, a párosban viszont az olaszok szépítettek.

Fognininek kellett volna életben tartani az olaszok reményeit, Federer azonban három szettben megverte őt a genfi meccsen. Az első két szett könnyed játéka után a harmadikban tie-breakre kényszerült a svájci, de az is az övé lett.

A 6:2, 6:3, 7:6-os sikerének ugrándozva örült a 33 éves klasszis, akinek a Palexpo aréna közönsége végig elképesztő hangulatban drukkolt. Federer a győzelem után a társakkal is ünnepelt a pályán, ritkán lehet őt látni ennyire felszabadultan viháncolni.

A meccs utolsó pontja:

Ezzel a győzelemmel az elmúlt két év bajnokát, Csehországot kiejtő franciák elleni döntőre készülhet a Federer, Wawrinka, Chiudinelli, Lammer csapat. Svájc eddig csak 1992-ben jutott Davis-kupa fináléba, akkor az Agassival, Samprasszel és McEnroe-val felálló USA nyert ellenük.

Federer korábban egyszer játszott csak DK-elődöntőt, 2003-ban az ausztráloktól kapott ki a vele felálló csapat 3-2-re. Az idei döntőt november 21-23 között rendezik Franciaországban. A hazaiak csapatát Jo-Wilfried Tsonga, Richard Gasquet, Gael Monfils és Julien Benneteau alkotja.

Így ünnepelte a győzelmet a svájci zseni Forrás: AFP

Elődöntő:
Genf: Svájc-Olaszország 3-2
Roder Federer - Fabio Fognini 6:2, 6:3, 7:6 (7-4)
Michael Lammer - Andreas Seppi 4:6, 6:1, 4:6

szombaton játszották:
Stan Wawrinka, Marco Chiudinelli - Simone Bolelli, Fognini 5:7, 6:3, 7:5, 3:6, 2:6

pénteken játszották:
Federer - Bolelli 7:6 (7-5), 6:4, 6:4
Wawrinka - Fognini 6:2, 6:3, 6:2

Párizs: Franciaország-Csehország 4-1
Julien Benneteau - Jiri Vesely 4:6, 3:6
Gael Monfils - Lukas Rosol 5:7, 6:4, 7:5

Richard Gasquet, Jo-Wilfried Tsonga - Tomas Berdych, Radek Stepanek 6:7 (4-7), 6:4, 7:6 (7-5), 6:1

Gasquet - Berdych 6:3, 6:2, 6:3
Tsonga - Lukas Rosol 6:2, 6:2, 6:3