Szenzációs atlétikai verseny Oslóban

475782041 Croatia's Blanka Vlasic competes in the Women High Jump Final event at the IAAF World Indoor Athletics Championships in the Ergo Arena in the Polish coastal town of Sopot, on March 8, 2014.  AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS
Croatia's Blanka Vlasic competes in the Women High Jump Final event at the IAAF World Indoor Athletics Championships in the Ergo Arena in the Polish coastal town of Sopot, on March 8, 2014. AFP PHOTO / ADRIAN DENNIS
Négy számban is a világ idei legjobb eredménye született az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat szerdai, oslói versenyén.

Férfi 3000 méter akadályon a kenyai Jairus Kipchoge Birech 8:02.37; 5000 méteren, az etióp Yenew Alamirew 13:01.57 perccel; 110 méter gáton pedig a francia Pascal Martinot-Lagarde 13.12 másodperccel győzött olyan eredménnyel, amelynél jobbat még idén senki sem ért el.

A nőknél távolugrásban az amerikai Tianna Bartoletta győzött 7,02 méterrel, ami szintén a világ idei legjobbja.

A legizgalmasabb szám ugyanakkor a női magasugrás volt: az orosz Marija Kucsina azzal előzte meg a horvát Blanka Vlasicot, hogy előbb vitte át az 1,98 métert. A legrangosabb egynapos versenyeket magába foglaló Gyémánt Liga 14 viadalból áll.

távol: Tianna Bartoletta (amerikai) 7,02 m

A legrangosabb egynapos versenyeket magába foglaló Gyémánt Liga 14 viadalból áll. Minden versenyen a GYL-számokban első helyen végző 10 ezer dollárt (2,2 millió forintot) kap, de még a nyolcadik is 1000 dollárral gazdagodik, pontot viszont csak az első három-három helyezett szerez. A szezon végén valamennyi versenyszám pontversenyének győztese 40 ezer dollárt, illetve egy gyémánt trófeát vehet majd át.