Hősies fordítás és repülőütés

NADAL, Rafael Párizs, 2014. május 29.
A spanyol Rafael Nadal az osztrák Dominic Thiem ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2014. május 29-én.  (MTI/EPA/Yoan Valat)
Párizs, 2014. május 29. A spanyol Rafael Nadal az osztrák Dominic Thiem ellen játszik a francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában a párizsi Roland Garros Stadionban 2014. május 29-én. (MTI/EPA/Yoan Valat)
Fernando Verdasco 0-2-ről jutott tovább, Ivo Karlovic adogatógépet játszott, a hazai közönség ünnepelt a Roland Garroson.

A szerdainál jóval kevesebb meglepetés született csütörtökön a Roland Garroson, ám izgalmakban így sem volt hiány.

Rafael Nadal ellen ugyan esélye sem volt a húszéves Dominic Thiemnek, ám az ismeretlen osztrák teljesítményét általános elismerés övezte, a meccs után maga Nadal nevezte a jövő nagy ígéretének.

Ő csak tudja: éppen a kilencedik Garros-győzelmére készül, az első két meccsén összesen tíz game-et vesztett, 287 lejátszott pontból 34 nem kikényszerítet hibát vétett. Thiem legalább annyit elmondhat magáról, hogy Nadal két adogatását is elvette.

Nadal győzött, aztán dicsért Forrás: MTI/EPA/Yoan Valat

Két adogatást elveszíteni? Ez Ivo Karloviccsal talán rémálmában sem fordulhatna elő: eddigi két meccsén 33-szor hozta a szerváját, az ellenfelei összesen 1, azaz egy darab breaklabdát tudnak felmutatni ellene - abból sem lett break.

A nap meccsét éppen ezért nem a horvát adogatógép játszotta, hanem a spanyol Fernando Verdasco, aki közel négyórás találkozón, két szett hátrányból fordítva ejtette ki Pablo Cuevast.

A férfi mezőnyből Andy Murray sima továbbjutása is említésre érdemes, valamint két hazai kedvenc, Richard Gasquet és Gael Monfils sikere. Egyikük sem vesztett szettet, az utóbbi pedig még a vesztett pontoknál is maga mellé állította a közönséget, ennél legalábbis biztosan:

A hazaiaknak a női mezőnyben is van egy kedvencük: Kristina Mladenovic döntő szett 6:3-ra verte az amerikai Alison Riske-t, ezzel már a harmadik körben jár.

Meggyőző teljesítményt nyújtott még Simona Halep, valamint a két szerb, Ana Ivanovic és Jelena Jankovic. Ivanovic éppen Párizsban aratta az eddigi egyetlen GS-győzelmét, még 2008-ban, ám a major tornákon azóta csak egy US Open-negyeddöntőig jutott.

Magyar játékosért már végképp nem szoríthatunk, miután Babos Tímeáéknak a második kiemelt olasz páros egyszerűen túl sok volt.

Roland Garros, 2. forduló, férfiak:
Nadal (spanyol, 1.)-Thiem (osztrák) 6:2, 6:2, 6:3
Ferrer (spanyol, 5.)-Bolelli (olasz) 6:2, 6:3, 6:2
Murray (brit, 7.)-Matosevic (ausztrál) 6:3, 6:1, 6:3
Gasquet (francia, 12.)-Berlocq (argentin) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4
Fognini (olasz, 14.)-Bellucci (brazil) 6:3, 6:4, 7:6 (7-2)

Safarova (cseh, 23.)-Dellacqua (ausztrál) 6:1, 5:7, 6:3
Bertens (holland)-Pavljucsenkova (orosz, 24.) 5:7, 6:4, 3:0-nál Pavljucsenkova feladta

női páros, 1. forduló:
Sara Errani, Roberta Vinci (olasz, 2.)-Babos Tímea, Varvara Lepchenko (magyar, amerikai) 6:1, 6:3