A jövő heti Rio de Janeiró-i tornán visszatér a pályára Rafael Nadal, a férfi teniszezők világranglistájának éllovasa.

Nadal az Australian Open január 26-ai döntőjében hátfájdalmakkal küszködött, és melbourne-i veresége óta nem szerepelt egyetlen versenyen sem.

Korábban úgy volt, hogy ezen a héten Buenos Airesben már láthatja őt a közönség, de az argentin viadaltól végül gyomorpanaszokra hivatkozva visszalépett. Szóvivője azt mondta, vasárnap kezdhetett újra edzeni, és csütörtökön elutazott Brazíliába.

A második helyen kiemelt Agnieszka Radwanska az első szettet megnyerte, majd ellenfele, a horvát Mirjana Lucic-Baroni sérülés miatt feladta a küzdelmet, így a lengyel játékos bejutott a legjobb nyolc közé a 2,44 millió dollár (541,2 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tornán.

A nap meglepetését a selejtezőből a főtáblára kerülő Petra Cetkovska okozta: a világranglistán mindössze 134., 29 éves cseh játékos - akinek pályafutása eddigi legjobb eredménye egy New Haven-i döntős szereplés - 2 óra 46 perces csatában győzte le az Australian Open bajnoknőjét, Li Nát.

eredmények, nyolcaddöntő:
A. Radwanska (lengyel, 2.) - Lucic-Baroni (horvát) 6:4, 0:1-nél Lucic-Baroni feladta
Wickmayer (belga) - Cepelova (szlovák) 1:6, 6:2, 6:0
Cetkovska (cseh) - Li (kínai, 1.) 7:6 (7-2), 2:6, 6:4
Kvitova (cseh, 3.) - Safarova (cseh) 7:6 (7-2), 5:7, 6:2
Errani (olasz, 4.) - Niculescu (román) 2:6, 7:5, 6:1
Jankovic (szerb, 5.) - Klejbanova (orosz) 6:1, 6:2
Kerber (német, 6.) - Zakopalova (cseh) 6:2, 6:3

A címvédő argentin Juan Martin del Potro két szettben nyert csütörtökön a francia Paul-Henri Mathieu ellen az 1,37 millió euró (414,5 millió forint) összdíjazású, rotterdami keménypályás férfi verseny nyolcaddöntőjében.

Del Potro (argentin, 1.) - Mathieu (francia) 6:2, 7:6 (7-2)
Berdych (cseh, 3.) - Mahut (francia) 6:4, 6:3
Janowicz (lengyel) - Haas (német, 6.) 6:4, 6:4
Gulbis (lett) - Dimitrov (bolgár, 8.) 6:4, 7:6 (7-3)