A címvédő és világelső Serena Williams ott kezdte az évet, ahol az előzőt abbahagyta, megnyerte a brisbane-i keménypályás tenisztorna női versenyét, miután a szombati döntőben két játszmában legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát.

Az amerikaiak 32 éves kiválósága az első szettben biztosan, a másodikban viszont csak nagy csatában, 2:4-ről visszakapaszkodva tudta megadásra késztetni a viadalon második helyen rangsorolt riválisát, aki ellen kettejük különpárharcában 14-3-ra módosította győzelmi mérlegét.

A 22 meccs óta veretlen Serena Williams az 58. WTA-tornáját nyerte meg.

Serena Williams tornagyőzelemmel kezdte az évet Forrás: AFP/William West

Nővére, Venus Williams ugyanakkor kikapott az aucklandi döntőben, ahol a két korábbi világelső csatáját a szerb Ana Ivanovic nyerte meg. A két teniszezőnek ez volt a tizedik összecsapása, Ivanovic - 2008 után - most győzött másodszor.

Akárcsak tavaly, az idén is Li Na nyerte a sencseni tornát. Az első helyen kiemelt kínai játékos honfitársát, Peng Suajt verte meg.