Sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg 0-2-es szetthátrányból Tommy Robredo vasárnap a francia nyílt teniszbajnokságon. Az előző két Roland Garrost sérülés miatt kihagyó, 31 éves spanyol játékos - aki korábban ötödik is volt a világranglistán - ezúttal honfitársa, Nicolas Almagro ellen hajtotta végre a bravúrt, és könnyeivel küszködve vonult le a pályáról.

Federer ötszettes sikerrel utolérte Vilast

Robredo az első fordulóban könnyedén intézte el az észt Jürgen Zoppot, majd előbb a holland Igor Sijsling ellen győzött 6:7, 4:6, 6:3, 6:1, 6:1-re, aztán a francia Gael Monfils ellen győzött 2:6, 6:7, 6:2, 7:6, 6:2-re. Robredo ellen annyiban még megnehezítette a helyzetét, hogy 0-2 után a harmadik játszmában 1:4-re állt, és onnan sikerült feltámadnia.

A tenisztörténelemben eddig csak egy játékos volt képes arra Grand Slam-tornán, hogy egymás után háromszor nyerjen 0-2-es állásból: a francia Henri Cochet az 1927-es wimbledoni viadalon mutatta be ezt a hőstettet.

Jóval simábban jutott a negyeddöntőbe a hazai közönségkedvenc Jo-Wilfried Tsonga, aki a szerb Viktor Troickit búcsúztatta.