Újabb bombameglepetés született a wimbledoni teniszbajnokság szerdai játéknapján: ezúttal a hétszeres győztes, egyúttal címvédő svájci Roger Federer esett ki a második fordulóban.

Nadal után Sarapova is kiesett Wimbledonban

Sérüléshullám Wimbledonban

Federer lábbal tiporta a wimbledoni hagyományt

A 17 Grand Slam-sikerével rekorder, a mostani viadalon harmadik helyen kiemelt sztár négy játszmában maradt alul a világranglistán 116. ukrán Szerhij Sztahovszkijjal szemben, aki ugyan az első játszmát még elbukta rövidítésben, de a következő három szett mindegyikét szoros csatában megnyerte. A mérkőzés pontosan három óráig tartott.

A 31 éves Federer 2002 óta nem esett ki a negyeddöntőnél korábban Wimbledonban, továbbá a 2004-es Roland Garros óta valamennyi, azaz sorozatban 36 Grand Slam-tornán jutott el legalább a legjobb nyolcig.

A hazai közönség kedvence, a másodikként rangsorolt olimpiai bajnok Andy Murray viszont simán lépett a harmadik fordulóba, ugyanis három játszmában győzött.

Az idei wimbledoni tornán Federeren kívül szintén váratlanul korán, már a nyitókörben búcsúzott a férfiak mezőnyében Rafael Nadal, míg a nőknél az orosz Marija Sarapovának a második forduló jelentette a végállomást.

Eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért), férfiak:
Murray (brit, 2.) - Lu (tajvani) 6:3, 6:3, 7:5
Sztahovszkij (ukrán) - Federer (svájci, 3.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-5), 7:5, 7:6 (7-5)
Monaco (argentin, 22.) - Ram (amerikai) 5:7, 6:2, 6:4, 6:2
Robredo (spanyol, 32.) - Mahut (francia) 7:6 (7-3), 6:1, 7:6 (7-5)
Melzer (osztrák) - Reister (német) 3:6, 7:6 (7-2), 7:6 (7-5), 6:2