A volt világelsőt verve jutottak döntőbe Babosék Bogotában

Babos Tímea és társa, az őt egyesben búcsúztató luxemburgi Mandy Minella döntőbe jutott a 235 ezer dollár összdíjazású bogotái nőitenisz-torna párosversenyében.

A duó az elődöntőben simán győzött a Jelena Jankovics és Alekszandra Krunics alkotta szerb páros ellen. A kétszettes találkozó 63 percig tartott.

Babos Tímea idei második, pályafutása negyedik döntőjére készülhet WTA-versenyen, amelyek közül egyet egyesben tavaly Monterreyben, egyet pedig párosban Birminghamben, a tajvani Hszie Szu-vej oldalán nyert meg.

A fináléban Babosék az első helyen kiemelt, a múlt évi bogotái viadalon diadalmaskodó Eva Birnerova, Alekszandra Panova cseh, orosz kettőssel csatáznak szombaton, magyar idő szerint 20.30 órától.

eredmény, páros, elődöntő:
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 2.) - Jelena Jankovics, Alekszandra Krunics (szerb) 6:3, 6:2

Az első helyen kiemelt horvát Marin Cilic számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a Memphisben zajló, 1,2 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztorna férfiversenyében. Cilic az ötödikként rangsorolt japán Nisikori Kejjel szemben maradt alul két sima játszmában.

Az ugyanitt folyó női viadal döntőjét a torna harmadik kiemeltje, a Czink Melindát a 2. fordulóban kiejtő német Sabine Lisicki vívja az új-zélandi Marina Erakovic ellen.

eredmények, férfiak, negyeddöntő:
Nisikori (japán, 5.) - Cilic (horvát, 1.) 6:4, 6:2
Matesovic (ausztrál) - Dolgopolov (ukrán, 7.) 6:7 (6-8), 6:2, 6:4
Lopez (spanyol) - Sock (amerikai) 6:4, 6:3
Isztomin (üzbég) - Russell (amerikai) 6:4, 7:6 (7-5)

nők, elődöntő:
Lisicki (német, 3.) - Rybáriková (szlovák, 7.) 7:5, 7:5
Erakovic (új-zélandi) - Vögele (svájci) 6:2, 6:4

Az első helyen kiemelt cseh Tomas Berdych nyert, a másodikként rangsorolt argentin Juan Martin del Potro ugyanakkor kikapott negyeddöntős mérkőzésén az 528 ezer euró összdíjazású marseille-i keménypályás férfi tornán.

eredmények, negyeddöntő:
Berdych (cseh, 1.) - Janowicz (lengyel, 7.) 6:3, 6:7 (0-7), 6:3
Simon (francia, 6.) - Del Potro (argentin, 2.) 6:4, 6:3
Tsonga (francia, 3.) - Tomic (ausztrál) 4:6, 6:3, 7:6 (12-10)
Turszunov (orosz) - Muller (luxemburgi) 7:6 (9-7), 1:6, 7:5

A címvédő és első helyen kiemelt spanyol David Ferrer, s honfitársa, a másodikként rangsorolt Nicolás Almagro is bejutott a legjobb négy közé a Buenos Aires-i, 494 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi versenyen.

Ferrer (spanyol, 1.) - Fognini (olasz, 6.) 6:2, 6:1
Almagro (spanyol, 2.) - Del Bonis (argentin) 6:1, 7:6 (7-3)
Wawrinka (svájci, 3.) - Ramos (spanyol, 8.) 7:6 (7-4), 6:4
Robredo (spanyol) - Reister (német) 6:3, 6:2

Az elődöntő párosítása: Ferrer-Robredo és Almagro-Wawrinka