Czink Melinda és Marosi Katalin továbbjutott, Babos Tímea viszont kiesett párosban szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Czink a szerb Bojana Jovanovski oldalán nagy csatában, döntő szett rövidítésben verte 2 óra 7 perc alatt a Simona Halep, Arantxa Rus román, holland kettőst, Marosi és a horvát Darija Jurak viszont csak három játékot veszített az orosz Alla Kudrjavcova és az izraeli Shahar Peer ellen.

Babos és a brit Laura Robson ugyanakkor 1 óra 10 perc alatt sima vereséget szenvedett az Anasztaszija Pavljucsenkova, Lucie Safarova orosz, cseh duótól. Egyesben Czink, Babos és a harmadik magyar, Arn Gréta korábban befejezte már szereplését Melbourne-ben.

Egyesben a második helyen kiemelt orosz Marija Sarapova a második mérkőzését is játékvesztés nélkül hozta, a hazai kedvenc Samantha Stosur viszont kiesett. Sarapova a nyitókörben honfitársát, Olga Pucskovát, ezúttal pedig a japán Miszaki Dojt verte 6:0, 6:0-ra, amit a szakzsargonban "biciklinek" hívnak. Utoljára 28 éve volt példa arra, hogy valaki az első két meccsén játékot se veszítsen egy GS-tornán, akkor az ausztrál Wendy Turnbull söpört, szintén Melbourne-ben. Doj mindössze tizenöt labdamenetet nyert a 47 perces meccsen, és még brékpontig sem jutott el.

A 2011-ben US Open-győztes Stosur a döntő szettben már 5:2-re vezetett, ám ellenfele, a kínai Cseng Csie megfordította a meccset. A kilencedikként rangsorolt ausztrál játékosnak nem megy a hazai Grand Slam-versenyen, ahol az eddigi legjobb szereplése a nyolcaddöntő volt.

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Czink Melinda, Bojana Jovanovski (magyar, szerb) - Simona Halep, Arantxa Rus (román, holland) 4:6, 6:2, 7:6 (7-2)
Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát) - Alla Kudrjavcova, Shahar Peer (orosz, izraeli) 6:0, 6:3
Anasztaszija Pavljucsenkova, Lucie Safarova (orosz, cseh) - Babos Tímea, Laura Robson (magyar, brit) 6:2, 6:4

Janowicz (lengyel, 24.) - Devvarman (indiai) 6:7 (10-12), 3:6, 6:1, 6:0, 7:5
Melzer (osztrák, 26.) - Bautista Agut (spanyol) 6:7 (4-7), 6:3, 6:7 (3-7), 6:3, 6:2
Bagdatisz (ciprusi, 28.) - Ito (japán) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Stepanek (cseh, 31.) - Lopez (spanyol) 6:2, 6:2, 6:4