Gyurta Dániel, a 200 méteres mellúszás londoni olimpiai bajnoka győzelemmel rajtolt a hagyományos bécsújhelyi nemzetközi rövidpályás viadal pénteki nyitónapján.

Az edzést és a versenyzést nemrég újrakezdő magyar klasszis a 100-as távon mutatkozott be, amelyen már a selejtezőben is a leggyorsabb volt, az esti döntőt pedig hatalmas fölénnyel nyerte, 58.24 másodperces idővel.

Fő számában szombaton indul, míg vasárnap az 50 méteres mellúszásban teszteli magát.

Gyurtán kívül két másik magyar is szerepelt pénteken az ausztriai versenyen. Öccse, Gyurta Gergely a 400 méteres vegyesúszás döntőjében nyert 4:10.72 perccel, Kiss Nikoletta pedig a 200 méteres gyors fináléjában szerzett bronzérmet 2:01.30 perces teljesítménnyel.