A második helyen kiemelt Marion Bartoli és a nyolcadikként rangsorolt Lucie Safarova a szerdai nyolcaddöntőben búcsúzott egyesben a moszkvai tenisztorna női versenyétől.

A francia játékost a svéd Sofia Arvidsson, míg a cseh teniszezőt honfitársa, Klara Zakopalova győzte le két-két szettben. Arvidsson győzelme nem meglepetés: ez volt az ötödik sikere Bartolival szemben, aki csupán két alkalommal nyert ellene.

Janowicz (lengyel) - Becker (német) 7:6 (8-6), 6:3
Karlovic (horvát) - Bolelli (olasz) 6:4, 7:6 (7-4)

Rosol (cseh) - Isztyomin (üzbég, 6.) 4:6, 6:4, 6:3
Ito (japán, 8.) - Kravcsuk (orosz) 7:6 (9-7), 2:6, 6:3

A negyedik helyen kiemelt Jaroszlava Svedova, Katarina Srebotnik kazah, szlovén kettőssel találkozik a Marosi Katalin, Darija Jurak duó a moszkvai torna párosversenyének negyeddöntőjében. Svedova és Srebotnik szerdán döntő rövidítésben győzte le az Anasztaszija Pavljucsenkova, Lucie Safarova orosz, cseh kettőst - a torna honlapja szerint. Marosiék kedden a Jill Craybass, Eva Hrdinova amerikai, cseh párost múlták felül 6:3, 6:4-re.

A harmadik helyen kiemelt spanyol Nicolás Almagro továbbjutott, míg a negyediken rangsorolt német Florian Mayer kikapott a 486 ezer euró összdíjazású fedettpályás stockholmi torna szerdai nyolcaddöntőjében. Almagro a román Marius Copilt búcsúztatta, míg Mayer a litván Ricardas Berankistól kapott ki, nagy meglepetésre.

eredmények, nyolcaddöntő:
Almagro (spanyol, 3.) - Copil (román) 6:4, 7:6 (7-4)
Berankis (litván) - Mayer (német, 4.) 4:6, 6:4, 6:2

A hazai közönség előtt szereplő, negyedik helyen kiemelt Jürgen Melzer a szerdai nyolcaddöntőben kiesett az 550 ezer euró összdíjazású bécsi versenyen.