Marosi Katalin és Darija Jurak nagy küzdelemben vereséget szenvedett szombaton a párosverseny elődöntőjében az ausztriai Bad Gasteinben zajló 220 ezer dollár összdíjazású salakpályás nőitenisz-tornán.

Az első helyen rangsorolt Anna-Lena Grönefeld, Petra Martic német-horvát kettős 1 óra 35 perc alatt nyert a magyar-horvát duó ellen.

páros, elődöntő:
Grönefeld, Martic (német, horvát, 1.) - Marosi, Jurak (magyar, horvát, 5.) 6:3, 6:7 (2-7), 10-4 - döntő rövidítés

egyes, elődöntő:
Wickmayer (belga, 2.) - Minella (luxemburgi) 7:6 (7-3), 6:3
Cornet (francia, 7.) - Pervak (kazah, 3.) 6:2, 6:2

A hatodik kiemelt horvát Marin Cilic és a tizediken argentin David Nalbandian jutott a döntőbe szombaton a 625.300 euró összdíjazású, londoni füvespályás férfi tornán. A két teniszezőnek ez lesz a hatodik összecsapása, korábban Nalbandian négyszer, Cilic pedig egyszer nyert.

elődöntő:
Cilic (horvát, 6.) - Querrey (amerikai) 6:3, 3:6, 6:3
Nalbandian (argentin, 10.) - Dimitrov (bolgár) 6:4, 6:4

A hazai közönség előtt szereplő Tommy Haas lesz a volt világelső svájci Roger Federer ellenfele a 750 ezer euró összdíjazású, füvespályás hallei férfi torna döntőjében.